پیلاتس و کمردرد – روایت یک بهبود

پیلاتس و کمردرد

پیلاتس و کمردرد


اگر میخواهید بدانید، چه ارتباطی بین پیلاتس و کمردرد است، بهتر است در این خاطره همراه من باشید :

همیشه برام سوال است که چرا مردم رابطه بین پیلاتس و بهبود کمردرد را نمیدانند! حدود اواخر تابستان پارسال بود که بعد از مدت ها کمر درد (که معمولاً با آمپول های ضد اسپاسم بهتر میشد) ، حس کردم دردها بیشتر به ناحیه پاهایم کشیده میشود. با انجام MRI و تشخیص دکتر متخصص متأسفانه متوجه شدم دو دیسک کمرم بیرون زدگی دارد و اعصاب پا را درگیر کرده است.
طی این یک سال پیش دکترهای متخصص ارتوپدی، جراح اعصاب، کایروپراکتیک و طب سنتی رفتم. تقریباً همه داروها را مصرف کردم و ورزش‌های عمومی را که پزشکان فرمودند انجام دادم اما متاسفانه بهبودی احساس نکردم.

پیلاتس و کمردرد

یکسال گذشت اما دردم همیشه و در هر حالتی همراهم بود و من که به این درد عادت نمیکردم همیشه معذب بودم.
یک روز به پیشنهاد و اصرار خانواده، با کلاس پیلاتس دکتر مقدم تماس گرفتم و حضوری خدمت آقای دکتر رسیدیم. مشکلم را توضیح دادم و دکتر هم با سعه صدر، راهنمایی فرمودند و اجازه دادند چند جلسه ای کلاس پیلاتس را زیر نظر خودشان امتحان کنم.
اما …
امروز دهمین جلسه پیلاتس را گذراندم. در طی این ده جلسه آقای دکتر مقدم با لطف بسیار همواره در انجام حرکات من را راهنمایی فرمودند تا مشکل کمردرد با انجام حرکت اشتباه در پیلاتس حاد نگردد.
امروز میتوانم به جرات بگویم در حالت عادی تقریباً دردی ندارم و به راحتی میتوانم تمام حرکات پیلاتس را انجام دهم! روحیه ام بسیار عالی شده است و کارهای روزمره را با قدرت انجام میدهم. این مسائل شاید برای شما عادی باشد ولی کمتر از یک ماه پیش برای من آرزو بود.
خوشحالم پدرم که برای کمک به همراه من به این کلاس آمده بودند، الان خودشان هم از مزایای کلاس استفاده میکنند. بهتر شدن روحیه ایشان بزرگترین هدیه به من است.
خداوند ان‌شاءالله همه پدر ومادرها را برای فرزندان‌شان حفظ کند که مایه آرامش و برکت زندگی هستند.
جناب آقای دکتر مقدم، لطف شما در کلاس ها شامل حال همه دوستان است. پس

چه دعایی کنمت بهتر ازین..
که خدا پنجره ای رو به اتاقت باشد..

عشق محتاج نگاهت باشد..
خلق لبریز دعایت باشد..
تا ابد وصل خدایت باشی..

بدود دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.